Nejpopulárnější sporty v naší zemi

Posted on

Kdysi dávno měli neotřesitelnou pozici dva – fotbal a hokej, ale nyní tomu už tak není. Začneme tedy fotbalem. Pryč jsou doby, kdy česká reprezentace válcovala své soupeře. Ti hráči, kteří hráli tenkrát, jsou dnes už v tzv. sportovním důchodu, i když Petr Čech, nejlepší brankář planety, stále chytá, nicméně reprezentace se už vzdal. Ono se ani není čemu divit. To, co se děje dnes u fotbalu, se nejspíš nelíbí ani těm zarytým fanouškům.
atletický ovál
Když se podíváme tedy na českou reprezentaci, tak ta měla dost skandálů. Každý si snadno vzpomene na prohraný zápas, po kterém si čeští fotbalisté z národního týmu přivedli na pokoj prostitutky. Byl tam například i tehdejší kapitán Tomáš Rosický, v té době už dávno zadaný s tehdejší přítelkyní, Radkou, dnes už Rosickou. Ta mu vše odpustila. Tomáš Ujfaluši – známý to bouřlivák tam byl též, avšak ještě byl na novináře drzý.
V podstatě se tvářil, že co si to vůbec dovolují se zajímat o to, že tam byl. Lidem se tím jen více zprotivil a ukřivděně ukončil reprezentační kariéru. To nebyl jediný fotbalový skandál. Stačí si vzpomenou na jméno Radek Drulák a na vulgární popěvek, který proti němu fotbalisté předvedli. K úctě slouží jedině to, že se tohoto pokřiku neúčastnil Petr Čech. Hokej je další ze sportů, který míval v Česku neotřesitelnou pozici.
Bejvávalo, jak se říká. Neúspěchy české hokejové reprezentace přestaly fanoušky pomalu, ale jistě bavit. Sice jim každý rok fandí, nicméně bez medaile jsou sedmý rok v kuse. Nejlépe bývají čtvrtí a i to není tak častá věc. Letos sice na Slovensku čtvrtí byli, ale jednalo se od poslední bramborové medaile o pauzu v podobě čtvrtého roku. Tenis přebírá vedení nad fotbalem a hokejem. A není to jen tak, protože úspěchy hlavně českých žen jsou fenomenální.
Načala to jako výrazně první Petra Kvitová, která ve svém mladém věku válcovala soupeřky jednu za druhou. Dělo se tomu jak na běžícím pásu, než ji ovšem přerušilo zranění ruky, a to velmi vážné, když ji v jejím bytě napadl útočník s nožem. Petra Kvitová má dodnes problémy – nevěří lidem. Další úspěchy si připsala česká děvčata ve Fed Cupu, který vyhrávala každý rok. Bára Strýcová zase před nedávnem vyhrála grandslamovou čtyřhru ve Wimbledonu a stala se světovou jedničkou v ženské čtyřhře.
tenisový kurt
Posledním výrazně nejpopulárnějším sportem je atletika. Kdysi dávno válcoval své soupeře Jan Železný v oštěpu, po něm to přebrali jeho svěřenci, v čele s Bárou Špotákovou. I další atleti měli výrazné úspěchy – Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Jakub Holuša, Nikola Orgodníková, Adam Sebastian Helcelet, Denisa Rosolová a mnoho jiných. Objektivně zhodnoceno – ani fotbalisté, ani hokejisté nedosahují momentálně takových výsledků jako tenisté a atleti.