Co jsou bourací práce a jaká je jejich cena?

Posted on Posted inWeb


Když se řekne domov ne každému se hned vybaví dokonalé zázemí a bezpečí a útulnost. Pro někoho se slovo domov může v mžiku změnit na slovo, které má bohužel spojené se spousty starostí a domluvených schůzek a nekonečnými telefonáty, které musí bohužel vyřídit. Protože někdo může mít domov spojený dokonce se stavbami a jinými pochůzkami se kterými to mnohdy dost souvisí. Protože ne každý má to štěstí se hned nastěhovat do hotového a připraveného domu. A musí si od začátku projít jak nákupem nemovitosti, tak i potom následnou rekonstrukcí. A každý k do si musel takovým procesem projít vám jistě potvrdí, že je to velmi náročná a stresová situace a, že vyžaduje veliké úsilí. A to například i bourací práce, které jsou opravdu veliké, pokud chcete svoji nemovitost zrekonstruovat a taky ji zároveň opravit. A co vše se tedy mezi bourací práce počítá?

bourání

Tak za prvé si musíme ujasnit, že bourat se dá buď svépomocí anebo se k tomu používají stroje, které jsou k tomuto účelu přímo určené. Takže vy jako klienti se domluvíte s bourací firmou, jak se bude při bourání dále pokračovat. Ale ve většině případů se obě dvě metody kombinují dohromady. K bourání se mohou používat buď bagry, rypadla anebo buldozery. A pokud je to opravdu nutné může se nemovitost zbourat tak zvaným odstřelem. A podle toho se vždycky bude i odlišovat konečná cena kterou budete platit. Podle toho, co všechno se bude k bourání používat a kolik odpadu z toho vznikne. Bourací práce jsou vždy velmi individuální a zároveň také velmi nebezpečné.

bourání

A tak se nikdy nedoporučuje, aby se laici pouštěli do jakýchkoli bouracích prací sami. Hrozí tu riziko pádu anebo nebezpečného zranění. A pokud si tedy budete najímat bourací firmu, tak se vždy předem ujistěte, že vědí, co dělají. A ne, že by se nedej bůh stalo, že by vám náhodou překopli například vodovodní trubky anebo snad ještě něco horšího. Ceník bouracích prací se vždy bude odvíjet od individuálních přání a potřeb zákazníka. Ale obecně platí, že budete stavebnímu dělníkovi platit od dvě stě korun českých až do těch 1000 Kč za hodinu. Vždy bude záležet na konkrétní práci a na její složitosti. Například pokud se bude sekat omítka anebo obklady a dlažba, nebudete platit víc než je něco nad sto korun českých. Ale pokud se bude bourat beton nebo zdivo, bude se cena pohybovat už nad pět set korun českých.