Děti musí vědět, že se na nich doma myslí

Posted on

Každé dítě potřebuje bezesporu doma místo, které bude patřit jen jemu a bude pro něho i dobrou „zašívárnou“. Pokoj určený dětem, proto musí splňovat několik požadavků, které podléhají hlavně jejich představám o tom, že je jejich – nikoliv jen dílem rodičů.
Samozřejmě je dobré, aby bylo jeho zařizování pod palcem dospělého, ale i s asistencí vynalézavého rošťáka.
pokoj novorozence.jpg

Začínáme od miminka

Co už takové malé miminko v dětském pokojíčku potřebuje? Všechno, co patří do výbavičky určené do pokoje. Pokud je děťátko ještě hodně malinké, detaily doladíte později, ale když už dospěje do stádia plazení, myslete na to, že všechny předměty v pokoji, které pro něho můžou být nebezpečné, je potřeba přemístit na jiné místo.
myslete na zásuvky, které je potřeba zalepit
zabezpečte ostré hrany postele a rohů
dětské pojistky dejte všude, kam se dítě dle vás dostat nesmí
holčičí pokoj.jpg

S pubertálním dítětem je složité i zařizování pokoje

Znáte to, už jen z toho důvodu, že jste rodič nic z toho, co uznáte za vhodné při rekonstrukci jeho dětského pokoje – nebude dobré a přicházet v úvahu. Alespoň ne z jeho pohledu. Ovšem pokud na to půjdete dobrou cestou, váš dorůstající potomek ocení vše, co bude vkusné a momentálně „in“.
Vymalujte stylově a ozdobte mu zeď plakátem– už dávno není pravdou, že plakáty jsou kýč, ale naopak… teď hodně frčí. Důležitý je výběr plakátu, který by měl něco napovídat i o tom, kdo v pokoji bydlí.
Teplázem je vždy přínosem– každé starší dítě ocení teplo u nohou, proto pokud je koberec pro něho noční můrou, můžete mu zabezpečit kvalitní a především odolnou podlahu, která bude mít podlahové vytápění.
Místo– jednoduše myslete vždy na to, aby mělo vaše dítě v pokoji místo. Není vůbec vhodné, aby byla jeho místnost zaskládaná nábytkem a kdejakým vybavením. Postel – skříň – stůl a místo, ve kterém se bude moci i pohybovat.
Světloje základem útulného pokoje– to znamená, že volbu osvětlení nesmíte zanedbat ani podcenit. Vybírejte kvalitní a úsporné LED žárovky, které budou skvělé na učení, ale dopřejte mu i nepřímé osvětlení, které bude odpočinkového charakteru. Světla a svítidel, by tam mělo mít rozhodně dostatek!
Úložnéregály a krabice– abyste už dopředu předešli tomu, že by se za pár dní po inovaci jeho pokoje, stalo z něho chaotické a neuspořádané místo, uspořádejte mu vše do regálu s krabicemi. Je to luxusní záležitost, díky které nikdo nepozná, jaké harampádí by se nebýt tohoto řešení, válelo všude možně po prostoru.