Dřevěné pískoviště jako výzva ke změně životního stylu

Posted on Posted inSlužby


Také už máte dost různých uměle vytvořených pseudo nesmyslů, které nám všem brání přirozenému rozvoji a životnímu stylu? Máme tím na mysli to, co bylo některými lidmi v minulosti zprzněno, a co přejímáme jako nevhodný životní vzor, například výrobky z bílé mouky téměř bez živin, různá umělá sladidla, konzervanty, rafinovaný cukr, fastfoodovou stravu, kolové a další cukrem slazené nápoje, přehnané množství druhů alkoholu, cigarety, nezdravé masné výrobky a uzeniny atd. A kromě toho i sedavá zaměstnání, nedostatek pohybu, smog ve městech, hluk, příliš betonu a málo zeleně.

dítě na pískovišti

Kdo z vás se odhodlá odstěhovat z města na venkov, třeba do rekreační oblasti, má možnost vzít tu život více do vlastních rukou a využít výzvy ke změně.

Výzva pro děti

Děti nám, dospělým, mnohdy dávají jasně najevo, co je přirozené, a co není. Ačkoli se můžeme zdánlivě chovat „rozumně“, ve skutečnosti to moc rozumné není. Kdy jste si naposledy hráli s dětmi spontánně venku? Kdy jste například hráli badminton, projeli se s nimi na kole nebo si byli zaplavat v řece? Jednou ze skvělých výzev je i dřevěné pískoviště. Ke hře tu nepotřebujete žádný mobil ani tablet a připojení k Internetu, vystačíte s několika formičkami na stavbu hradu a můžete tu na písku postavit i malou přehradu. Se sluncem nad hlavou vám to určit půjde.

hra na pískovišti

Výzva pro dospělé

Že si děti hrají na písku velmi často bosé, je logické, protože jim písek nepadá do bot a nesedře to kůži. To samé můžete udělat i vy. Chůze naboso venku v přírodě je velmi prospěšná celému organismu, nejen vašim chodidlům, je na nich mnoho reflexních bodů, a ty mají příznivý vliv na práci vnitřních orgánů. Tímto způsobem posílíte imunitní systém, zlepšíte trávení, činnost mozku a nervové soustavy, srdce a krevního oběhu. Vidíte, jak užitečné může být docela obyčejné dřevěné pískoviště https://www.detskahriste.cz/detske-drevene-piskoviste/.