Jeden z nejmladších a nejbohatších Čechů

Posted on

Nejbohatší lidé světa obvykle podnikají v těžkém průmysle, potravinách nebo drogerii. Jedním z nejbohatších a zároveň nejmladších podnikatelů v Čechách je Michal Zámec zakladatel firmy Notino.
Jedná se o internetovou parfumerii (dříve Parfums.cz), která byla založena v roce 2004. V roce 2016 došlo k přejmenování firmy na Notino. Možná si neobjednáváte kosmetiku z tohoto e-shopu, ale určitě jste vzhlédli v televizi půvabnou reklamu.
parfém a kytičky
Jedá se o významného online prodejce parfémů v Evropě.
Notino se specializuje na prodej parfémů a nově také kosmetiky. Firma je pouze prodejcem, není výrobcem. Společnost expandovala úspěšně také na Slovensku, Ukrajině, v Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, ve Francii, Itálii, skandinávských zemích.
Za úspěchem firmy stojí Michal Zámec.
 éterické oleje

Podnikání ještě na gymnáziu

Začal podnikat ještě během svých studií na gymnáziu. Hledal nějaký výdělek ke studiu. Protože ještě nemohl vlastnit živnostenský list, tak pod hlavičkou svého otce založil e-shop s mobilními telefony. Konkurence příliš nebyla, poptávka ano. Takže dokázal úspěšně fungovat s téměř nulovými náklady. Toto fungovalo tři roky. Elektronika má velkou výhodu v tom, že je po ní vysoká poptávka, problémem je vysoké množství reklamací.
 flakon s mašlí
Jiný sortiment se jevil jistější
Proto se mladý podnikatel zaměřil na zcela jiný druh sortimentu. Nabídka parfémů nebyla ani tak o rozhodnutí jako spíše o nabídce.
V současné době má firma Notino zhruba 700 zaměstnanců. Samotný web má minimalistický design. Zboží se přece upozorní samo. Podívejte se a určitě neodoláte pokušení. Ceny jsou opravdu velmi přátelské i pro lidi, kteří mají spíše problém s tím, že počítají každou korunu.
Příběh mladého úspěšného podnikatele určitě může být inspirací pro mnohé z Vás, kteří byste rádi začali v co nejmladším věku. Začněte. I brzy je včas.