Kontrola trampolína se vyplatí

Posted on Posted inZboží

Kdysi dávno v předešlých letech bylo někým propagováno, že trampolíny nejsou vhodným prvkem pro naše děti, jelikož na nich dochází k velkým a těžkým zraněním. Ovšem je nutno podotknout, že skákání na trampolíně je úplně stejně nebezpečné jako jiný sport, který naše děti nebo my samotní provozujeme. Při jakékoliv pohybové aktivitě může snadno dojít k úrazu, aniž bychom to nějak plánovali. Také rozhodně v jakémkoliv sportu je nutno dodržovat nějaké principy.
trampolína se sítí
Mezi ně patří správné oblečení a ochranné prvky. Na trampolínu zase nepotřebujeme tolik ochranných prvků na sebe, jako spíš kolem sebe. Hlavně dodržovat i nějaká pravidla, která by mohla vést k úrazům. Například, že na skákací ploše by měl být omezený počet dětí, pokud se bude jednat o venkovní trampolínu. Rozhodně pro větší bezpečnost pak poslouží ochranná síť a také správná kontrola před samotným používáním, která může odhalit nějaké poškození.
trampolína a zahrada

Studie hovoří jednoznačně

Skákání patří k jednomu z nejzdravějších sportů, poskytuje dětem dostatek zábavy a pohybu. Bohužel možná daleko více úrazů vzniká v důsledku toho, že děti právě nemají dostatek pohybu nebo s ním nemají takovou zkušenost. Ta se rozhodně od stolu s počítačem nezíská. Jejich koordinace pohybů je pak špatná a svalstvo příliš ochablé, pak je takový tvoreček velmi náchylný k jakémukoliv úrazu. Trampolína je naopak skvělým a nenuceným prostředkem, jak efektivně protáhnout a zapojit tělo do pohybu. Posiluje se nejen síla, ale také flexibilita a výdrž. Skákání podporuje krevní oběh, posiluje srdíčko a napomáhá snižování cholesterolu a krevního oběhu. Samozřejmě se tím posiluje i svalstvo.

Používáním se věci opotřebují

Každý materiál se časem unaví a opotřebuje. Pokud budeme mít skákací prvek venku a budou na něj působit povětrnostní podmínky, tak to bude ještě náchylnější. Naštěstí náhradní díly na trampolíny se dají snadno zakoupit, stačí jen znát přesné údaje a velikost. Některé součástky se dají pořídit i do zásoby, především se to týká samotných pružin nebo krytů. Životnost samotné trampolíny prodloužíme i správnou údržbou nebo zakrytím.