Nápoje, které vás nakopnou!

Posted on

Pokud máte málo energie a potřebujete ji doplnit rychle a co nejlepším způsobem, pak si určitě uvařte kávu, černý či bylinkový čaj nebo matcha tea. Všechny tyto nápoje mají jedno společné, jsou to přesně ty věci, které vás pořádně nakopnou a podpoří vaši fyzickou i psychickou pohodu.
1.      Matcha tea
Jedná se o 100% čistý zelený čaj. Sušená dužina nejmladších lístků rostliny čajovníku je rozdrcená na nejjemnější prášek. Vzniká tak, že se pole měsíc před sklizní úplně zastíní, čímž se odfiltruje sluneční světlo. Rostlina intenzivně produkuje chlorofyl. Listy matchy se během přípravy našlehají s vodou a konzumují – nevyhazují se. Z tohoto zázračného čaje získáte spoustu antioxidantů, vitamínů, minerálů a vlákniny.  Obsahuje také teofylin, který působí stejně jako kofein.
polévka v hrnku
2.      Černý čaj
Černý čaj prochází delší oxidací než zelený či jiné druhy čaje. Je vyráběný z lístků čajovníku stejně jako zelený čaj, oolong nebo bílý čaj. Černý čaj si udrží své aroma i několik let po výrobě. A pozor, jedná se o jediný čaj, který byl známý pro západní svět po dlouhou dobu. O černém čaji uslyšíte spoustu negativ, má však i spoustu pozitiv. Obsahuje totiž flavonoidy, které působí jako antioxidanty. Černý čaj podporuje imunitní systém a preventivně působí proti cévním potížím. Podporuje metabolismus a opravdu vás nakopne energií.
3.      Bylinkový čaj
Na doplnění energie je super kopřivový čaj, který nastartuje organismus a zároveň má silné čistící a posilující účinky. Pokud máte v okolí dobrého bylinkového rádce, pak za ním zajděte a nechte si namíchat směs přímo pro sebe.
káva na pařezu
4.      Káva
Káva je notoricky známý zdroj energie. Za tuto energii může především kofein, který opravdu nakopne. S množstvím kávy přes den to však nepřehánějte, stejně jako další věci není vhodná v extrémním množství. Káva má pozitivní účinek na malátnost a únavu.