Plavání je zdravé

Posted on


Horká léta jsou v poslední době zcela standardní i v našich zeměpisných šířkách, což ovšem nebývalo. Jak se ale planeta otepluje, stoupají venkovní teploty i u nás. A tak si stále více lidí pořizuje klimatizace a samozřejmě i vlastní koupací plochy. Ty jsou v mnoha ohledech lepší než klimatizace, jelikož s jejich pomocí lze tělo nejen zchladit, ale zároveň také posílit. Plavání patří mezi nejlepší cviky vůbec, jelikož se tím zatěžuje komplexní svalová soustava a zároveň se tělo nachází v přirozené poloze, a sice díky podpoře vody. Ne v každém bazénu je však kupodivu možné plavat. K tomuto účelu jsou vhodné hlavně zapuštěné typy, které se prodávají ve větších provedeních.

Děti ve vodě

Tyto zapuštěné bazény https://www.bazenygluc.cz/navíc už nejsou tak drahé jako v minulosti. Jednak je vyšší konkurence, jednak se k jejich výrobě používají modernější metody, jež znamenají nejen zrychlení práce a vyšší kvalitu konečného produktu, ale zároveň i nižší cenu. Pořád nejde o nic levného, nicméně dnes už ani o žádnou velkou pálku.

Nohy v bazénu

Nejdou vidět

Nadzemní modely sice mají také něco do sebe, avšak jsou vhodné pouze pro malé caparty, nikoliv pro dospělé lidi, kteří si v nich sotva jen dokáží zaplavat. Na druhou stranu jsou mnohem levnější. Kdo ovšem nehledí za všech okolností na cenu a chce hlavně kvalitu, měl by se zaměřit primárně na zapuštěné typy, které se dají pořídit v celé řadě tvarů, potažmo velikostí. Dokonce i menší rozměry nemusí být pro plavání vyloženě stopka, jelikož i malé bazény instalované do země se tímto způsobem dají využívat. Stačí jen pořídit si protiproud, který umí vyvinout dostatečně velký odpor, aby bylo i plavání na místě produktivní. Další klíčovou výhodu těchto bazénů je i malý výška. Tyto vodní plochy tudíž takřka žádným způsobem nenarušují reliéf zahrady.

Podzimní koupání

Ač to každý neví, zahradní bazén je možné využívat i a podzim, když už není tak úplně dobré počasí ke koupání. Jen je nezbytné koupit vhodné zastřešení, které dokáže udržet vodu teplou i během studenějšího klimatu. Nefunguje však v zimě.