Při koupi nemovitosti myslete na to, abyste nenaletěli

Posted on Posted inSlužby

Možná se právě chystáte bydlet, pořídit si konečně svůj vlastní domov, který si přizpůsobíte k obrazu svému, a kde budete šťastní s celou svou rodinou, která se vám brzy rozroste. V tom případě jistě sháníte tu pravou nemovitost, která by plně vyhovovala vašim představám o bydlení anebo si chcete raději od základu postavit vlastní dům, neboť jen tak máte jistotu, že bude přesně takový, po jakém toužíte. V každém případě vás čeká velká investice, ať již do hotové nemovitosti anebo do koupě pozemku, na kterém si později dům postavíte.
reklamní nápis.jpg
V takovém případě před vámi leží ještě pěkně dlouhý kus cesty. Tedy alespoň v případě, kdy si neobjednáte služby na míru a na klíč, za které se nemálo platí. Ať tak či tak, nevyhnete se dlouhému čekání na vyřízení všech nezbytných procesů, nemalým výdajům a také několika nepominutelným skutečnostem.
Pokud chcete bydlet, potřebujete si koupit pozemek anebo dům. V tom případě si musíte vyhlédnout ten pravý a koupit jej. V každém případě se bude jednat o nemalou sumu peněz, takže je namístě mít se na pozoru před různými podvody a podvodníky, kteří by se chtěli na váš úkor obohatit. Avšak jak to udělat, abyste nenaletěli a nezbyly vám místo krásného bydlení pouze oči pro pláč?
panáček jako soudce.jpg

První pravidlo zní, nedávat peníze z ruky, dokud není vše úředně vyřízeno a potvrzeno. Ať už si budete kupovat nemovitost od majitele anebo od realitní kanceláře, vždy si převod nemovitosti pojistěte u notáře tak, že jej provedete skrze notářskou úschovu, třeba u notáře v Třebíči.Jedině tak budete mít plnou jistotu, že obě strany dostojí svým závazkům, tedy že vy získáte vysněnou nemovitost a druhá strana smluvené peníze. Notář na vás totiž nemovitost nepřevede dříve, než ji zaplatíte a peníze druhé straně neuvolní dříve, než na vás převede svou nemovitost. To je jediný spolehlivý postup, který vám zaručí, že nikomu nenaletíte.