Zabavte děti i v deštivých dnech

Posted on Posted inDěti

Deštivé dny jsou pro děti velice dlouhé, ať jsou to děti ještě nechodící do školky / školy, nebo jsou zrovna nemocné. Zabavit takové děti doma není zrovna jednoduché a mnohdy to stojí nemalou snahu. Máme však spoustu možností, jak zabavit děti i sebe a užít si i deštivé dny. Uděláte radost sobě i dětem a neprosedíte celé dny u televize.
hrací figurky
Stolní hry
Za našeho dětství, když jsme nemohli jít ven, hráli jsme člověče nezlob se, pexeso nebo karty a mastilo se o sto šest. Mnohdy se i podvádělo, o to více jsme se při odhalování nasmáli. Stolní hry mají tu výhodu, že nějakou dobu trvají a většinou se u nich dost nasmějete. Zahrajte si společně s dětmi, využijte času a naučte je novou hru, kterou ještě neznají. Stolní hry také trénují u dětí koncentraci a mnohdy i myšlení.
dítě čte knihu
Knihy
Pokud vaše dítě rádo čte, máte vyhráno.  Jednoduše dítěti půjčte v knihovně či zakupte v knihkupectví zajímavou knihu, která dítě zabaví. Malí čtenáři často vydrží číst dlouhé hodiny a rozhodně se u toho nenudí. S menšími dětmi využijete velká obrázková leporela, kde může dítě hledat zvířátka a jiné věci. Trénujete tak koncentraci, znalosti o dané problematice z knihy (třeba zvířata, osoby kolem nás, školka) a také se může procvičit v mluvení. Čtení je celkově vhodné pro všechny věkové kategorie a pokud i vy čtete, můžete si číst pod dekou společně a odpočinout si spolu s dítětem.
deštník a gumáky
Nebojte se deště
Z deště nemusíte mít vůbec strach, máte jedinečnou možnost si užít krásné deštivé počasí a zaskákat si v kalužích. Děti to velice baví, stačí se jen pořádně vybavit, obléci se správně do deště a vyrazit vstříc dešti. Počítejte s tím, že přijdete domů úplně mokří ale i to si můžete opravdu užít. Spousta rodičů se této kratochvíli vyhýbá právě proto, že se bojí, aby děti nebyly špinavé a mokré. Pokud budete mít dobré oblečení do deště a nebudete nechávat děti venku dlouho, nemusíte se této kratochvíle bát. Takže hurá do toho!