Clickandfeed

Posted on Posted inWeb

Česká republika je jedna z mála zemí v Evropě, kde skoro každý vlastní nějaké zvíře. Je jedno, jestli se jedná o nenápadnou zlatou rybku, roztomilého králíka Ušáčka či Vám doma pobíhá něco většího. Faktem je, že jsme národ, který miluje zvířata. Alespoň to se o nás tvrdí na internetu. Ale opravdu tomu tak je? Tak proč tedy máme přeplněné útulky?
kočičí útulek
Neznalost
Jedním důvodem je neznalost. Lidé si vyberou roztomilé štěňátko u chovatele (pokud možno ještě u majitele množírny) a nezjistí si, co všechno takové štěňátko potřebuje. Stejné je to u ostatních zvířat. Často poté majitel nezvládne péči či výcvik a zvíře ještě v tom lepším případě končí v útulku. Dalším zlem je koupě zvířete dítěti, které nemá ještě rozum a zodpovědnost. Co si asi tak myslíte, že se s nebohým zvířetem stane?

Útulky
Bohužel útulky a různé dočasné péče nemají takovou podporu, kterou by potřebovaly. Proč? Odpověď je jasná. Není to profitující, což je v naší zemi jeden z rozhodujících faktorů. Bohužel. A tak jsou zvířata v takových zařízeních odkázána na pomoc hodných lidí, kteří nosí do útulků deky, jídlo nebo přispívají peníze na bankovní účet útulku. A právě pomoc je velmi často onen kámen úrazu. Lidé se vymlouvají, že si nemohou dovolit přispět pár korun na útulek. Zdali je o pravdu či ne nechám na nich samotných. Ale díky stránce clickandfeed už se nikdo nemůže vymlouvat, že nemůže přispívat. Protože pokud si čtete tenhle článek, tak máte přístup k jediné potřebné věci. Internet. Stačí si otevřít výše zmíněnou stránku a za pouhé kliknutí naplníte chlupáčům v útulku jednu misku. A za to těch pár sekund a jeden klik přeci stojí ne?
prasopes
Pokud tomu nevěříte, tak se zkuste sami na stránce clickandfeed přesvědčit. Najdete tam statistiku pro každý měsíc a spoustu fotek, které Vás prostě musí vzít za srdce. A nezapomeňte, že kliknout můžete každý den!