Krbová kamna

Posted on Posted inNezařazené

V tomto chladném počasí jsou krbová kamna přesně ta správná volba pro vás. Nejen že u vás doma vykouzlí příjemnou atmosféru, ještě s nimi krásně vytopíte váš interiér.

Kam se hodí?
Krbová kamna se hodí nejen do nově postaveného domu, ale také na chatu, chalupu, zimní zahradu i do starších domků. Než si je však pořídíte, měli byste zvážit, zda k nim máte vhodný komín. Výška a průměr komínu totiž rozhodují o tom, jaký objem vzduchu zvládne odvést, a od toho se odvozuje, jak výkonná kamna si můžete pořídit.
oheň v kamnech
Bezpečnost především
Je potřeba myslet na to, zda je vaše podlaha z nehořlavého materiálu. Pokud máte například plovoucí podlahu nebo jiný hořlavý materiál, je potřeba dát pod kamna izolační podložku ze skla nebo plechu, která bude svými rozměry přesahovat kamna alespoň o 20 centimetrů, a to z bezpečnostních důvodů.

Myslete také na to, aby v blízkosti kamen nestál žádný nábytek. Ani posezení v blízkosti sálání horka není vhodné.
konvice na kamnech
Správná volba
Ve srovnání s klasickými krby nebo kamny splňují krbová kamna více funkcí.
§ Dosahují mnohem vyšší tepelné účinnosti.
§ Jsou nenáročná na prostor.
§ Snadno se instalují.
§ Mají nízkou spotřebu paliva.
§ Jsou šetrné k životnímu prostředí.
§ Při správném zacházení vydrží až desítky let.
§ Slouží nejen jako zdroj tepla, ale také jako efektivní doplněk do interiéru.
§ Topí hned po zapálení ohně.
§ Zaručují čistý interiér a bezpečnost provozu.

Velkou výhodou krbových kamen je jejich snadná a rychlá instalace. Kamna si přivezete, připojíte ke komínu a můžete okamžitě začít topit. Můžete je využívat jako hlavní zdroj topení, nebo jen pro občasné vytápění. Vytopí vám i více místností najednou, což jistě oceníte především v zimních měsících.

Topit v nich můžete nejen kvalitním kusovým dřevem, ale také uhelnými nebo dřevěnými briketami. Váš interiér díky nim získá příjemnou atmosféru, kterou oceníte nejen vy, ale i vaši hosté.