Jednorázové rukavice a přísná hygiena

Posted on

V některých oborech musíme dbát na zdraví více. Tělesným kontaktem totiž dochází k přenášení různých nečisto a virů a tím i nemocí. Nejčastější formou tělesného kontaktu pak je podání ruky. A vůbec, rukama saháme stále někam každou chvilku. Doma, v zaměstnání, při cestě, v obchodě a dalo by se pokračovat. Potencionální nebezpečí hrozí skoro všude.

K oborům, kde je nutné dodržet přísnou hygienu a kde hrozí zvýšené riziko zdravotního nebezpečí, patří především zdravotnictví. Hygiena je ale nutná i v gastronomii, výzkumu nebo průmyslu. Nejjednodušší ochranou jsou jednorázové latexové rukavice. Tak zamezíme přenosu nežádoucích jevů dále při nejběžnější lidské činnosti, tedy při doteku.

Latexu se bát nemusíme, jde o přírodní produkt. Rukavice z tohoto materiálu využijí především lékaři, zubaři, kuchaři, cukráři, lidé pracující v potravinářském průmyslu, lidé pracující v pečovatelských službách, ale také je využijeme v domácnosti.

Kvalita a odolnost jsou velkou výhodou

Kvalita materiálu zajišťuje vysokou odolnost a pružnost. Snadno je navlékneme i sundáme. S latexovými rukavicemi se nemusíte bát, že se roztrhnou v tu nejméně vhodnou chvíli. Jsou však odolné i proti chemikáliím. Z toho důvodu je oceníme i při úklidu doma, který se bez použití, někdy i silných, chemických prostředků neobejdeme.

Pozor ale na oleje a ředidla, ty propustí a v tomto případě vás před stykem s pokožkou neuchrání.
Jejich tenkost umožní i přes jejich použití celkem dobrý hmatový vjem, tím je maximálně zabráněno nečekaným nehodám, při kterých vám z ruky upadne třeba nádobka, protože máte omezenou citlivost.

Vyberte si ty nejvhodnější pro vaše ruce

Co se parametrů týká, vyrábí se v několika velikostech od XS po XL a v různých tloušťkách a s různou úpravou povrchu. U některých je povrch hladký, u jiných zdrsněný. Vybrat si můžete i barevné varianty a také to, zda jsou uvnitř pudrované nebo ne. Pudrování usnadňuje jejich navléknutí, na druhou stranu může podráždit citlivou pokožku.

Při výběru se řiďte především oborem, ve kterém je upotřebíte a jejich vlastnostmi. Pozor také dejte na vznik možných alergií, někteří jedinci mohou být na latex přecitlivělí.