Kabát musí padnout do oka i na tělo

Posted on Posted inZboží

Ale pozor, jak praví staré známé přísloví – dvakrát měř! Obzvláště v případě, když nejdeme kupovat ponožky, ale podstatně dražší kousek našeho šatníku – kabát. Musí se líbit, hodit k našemu typu postavy a dobře padnout. Je potřeba ho pořádně vyzkoušet. Na internetu si vybereme celkem rychle, ale riskovat, že nebude sedět a budeme ho třeba dlouze vyměňovat nechceme.
Pár rad se k výběru toho, který jen tak brzo nenecháme viset ve skříni, se vždy může hodit.
 děvče u stodoly
Délka
Je potřeba si uvědomit, co pod kabátem budeme nosit a jak jsou tyto kousky dlouhé. Nosíte ráda dlouhé svetry? A co třeba sukně a šaty, jak dlouhé máte? Kabát by měl zakrýt ty nejdelší. Není zrovna moc elegantní, když z pod kabátu koukají části večerní garderóby. Jaké a jak vysoké budete k němu nosit boty? Budou se k němu hodit? Nebo půjdete druhý den i pro nové obutí?
 
Velikost
Správně má být o číslo větší. Nechceme se přece cítit jako ve svěrací kazajce a sotva dýchat jen proto, abychom se chlubily přítelkyním, že máme velikost  osmatřicítku. A pány ta čísla stejně nezajímají. Jde o celkový dojem.
Při zkoušení si pod kabát oblečte to, co běžně nosíte a nezapomeňte na svetr či sako. Když kabát normálně zapnete a můžete se bez omezení hýbat, je to ta pravá velikost. V zimě asi nebudete chodit do práce nebo na schůzku jen v tričku! Nejhorší je, když za drahé peníze pořídíme kousek, ve kterém nelze zvednout ruku, abychom se podržely v autobuse či tramvaji, nemohly držet u ucha mobil, nemohly si v něm nikde na chvíli sednout apod.. To je pak model takzvaný „jen chodící a stojící“.
 růžový kabát
Důležité maličkosti
Nosíte rády ruce v kapsách? Jsou vůbec na kabátu, který máte vyhlédnutý? Nejpohodlnější jsou ty šikovně střižené a hlubší, ne takové, kam se vejde maximálně papírový kapesníček! Dobré je, když se tam vejdou rukavice či mobil.
Také je příjemné mít model s kapucí a zachumlat se, když fouká a sněží.
Prostě při výběru kabátu musíme vzít rozum do hrsti a myslet na to, že v něm nebudeme pravděpodobně chodit v teple na přehlídkovém mole, ale třeba v nepříznivém počasí čekat ráno na zastávce na spoj. Dobře vybraný pohodlný kabát pak s námi snadno vydrží i více než jen jednu zimu.