Loft jako luxusní bydlení, ale není pro každého

Posted on Posted inNezařazené


Lofty, tedy byty vytvořené z opuštěných továrních hal, se staly nejprve provizorním příbytkem mládeže a alternativních umělců. Později potom toto bydlení povýšilo na luxusní a stylem oplývající sídla. Lofty byly v šedesátých letech minulého století určitým fenoménem ateliérového bydlení, kdy byl jejich kolébkou New York. Vyhledávali jej především umělci, kteří hledali levné příbytky v opuštěných továrních halách, kotelnách a skladech. Z tohoto trendu se postupně stával oblíbený styl bydlení po celém světě, zejména potom u mladých lidí.
bílé místnosti

Pro nespoutané osobnosti

Do takovéhoto loftového interiéru se však nemůže nastěhovat každý. Tento styl bydlení není totiž o množství načančaných dekorací, koberců, a podobných obvyklých zařízeních bydlení.
v  Prostor loftu je velice rozlehlý a bez příček.
v  Stropy jsou zde vysoké čtyři i víc metrů, které jsou charakteristické pro tovární haly.
v  Loft je úžasně vzdušný, ale ne každý to rozdýchá.
v  Charakteristické jsou zde skleněné tabulky místo klasických oken.
v  Loftové bydlení si většinou oblíbí lidé, kteří mají rádi originalitu, nespoutanost a také exotiku.
Lofty jsou velmi vzdušným a velkým prostorem, díky vysokým stropům a velikým proskleným plochám oken. Ty jsou těmi úplně původními, továrními, nahrazeny různými menšími tabulemi, anebo luxferem.
prostřeno na baru

Je libo industriální bydlení?

 K takovémuto stylu bydlení se perfektně hodí industriální styl interiéru. Právě proto jsou často v těchto rozlehlých prostorách k vidění původní prvky z průmyslových budov. Jedná se především o:
v  betonové podlahy
v  neomítnuté zdivo
v  kovová schodiště
v  kovová zábradlí
v  obnažená vzduchotechnika
Přestože je loft spíše industriálním bydlením, nezkazíte nic, když do tohoto interiéru přidáte trochu kontrastu v podobě retro nábytku, anebo starožitností. Takovýto kontrast potom dodá netypickému bydlení ještě větší šmrnc.