Exotická dovolená v Africe

Posted on Posted inNezařazené

Africký kontinent nabízí vše, co od dovolené očekáváte – ruch velkoměsta, písečné pláže, kulturní vyžití, relax, zájezdy po safari i pozorování exotických zvířat. Díky své rozmanitosti láká čím dál tím větší přívaly turistů. Jaké jsou její nejoblíbenější destinace?
africká savana
Koupání v moři a pláže
Afrika je bezpochyby nejvíce navštěvována pro své nádherné písčité pláže i moře. Mezi destinace, které vám tento výhled poskytnou, patří zejména Egypt, Maroko a Tunisko. V posledních letech se rovněž zvyšuje atraktivita Zanzibaru. V těchto destinacích naleznete nespočet hotelů, které jsou přímo určeny k relaxování u bazénu nebo v moři. Většina z těchto hotelů rovněž poskytuje možnost stravování All inclusive, a vy se tak o nic nemusíte starat.

Nejnavštěvovanější města
Pokud rádi trávíte dovolenou spíše poznáváním kultury a měst v dané zemi, v této oblasti má Afrika také co nabídnout. Mezi nejoblíbenější destinace afrických měst patří například Kapské Město, které disponuje čistou přírodou a urbanistickou vyvážeností. Kapské město naleznete na samotném jihu Afriky a je druhým největším městem Jihoafrické republiky. Hojně navštěvovaným městem je rovněž nejlidnatější město Afriky – Káhira, která leží v Egyptě.

Safari a exotika
Za touto jedinečnou podívanou jezdí turisté především do zemí východní Afriky, zejména do Keni a Tanzanie. Návštěva safari vám poskytne ojedinělý zážitek – pozorování chování exotických zvířat ve volné přírodě. Cestovní kanceláře poskytují zájezdy po safari s výkladem průvodce a tyto zájezdy většinou vedou mimo vyznačené turistické trasy – vy se tak ocitáte uprostřed divočiny.
písčitá pláž
Ostrovy
Jestliže byste se rádi vydali na nějaký ostrov, lze vycestovat na nádherný Mauricius, Seychelské ostrovy i rozlehlý Madagaskar. Na Mauriciu naleznete písčité pláže s vnitrozemskou přírodou, obklopené korálovými útesy. Na vyhlášenou destinaci do Seychelských ostrovů se vydejte, pokud máte rádi bílý písek, exotické jídlo a jedinečné přírodní úkazy. Jestliže byste se naopak rádi chtěli vyhnout turistickým destinacím plných lidí, navštivte Madagaskar. Tento ostrov si díky své odlehlosti dosud zachoval panenskou přírodu.