Dovolte dětem hrát si s penězi

Posted on Posted inNezařazené

Pokud patříte mezi příslušníky střední a starší generace možná jste doma od rodičů často slyšeli slova o tom, že peníze nejsou na hraní. Pokud máte děti patrně mnoho frází, které používali vaši rodiče budete při výchově uplatňovat taky. V případě peněz není důvod proč si nimi nehrát, je velmi důležité s dětmi o penězích mluvit od ranného dětství a vysvětlovat jim že se nesmí ničit, že na ně musí dávat pozor, ale rozhodně se jim nevyhýbejte při hrách a snažte se je maximálně využít. Děti milují čas strávený s rodiči a vy tak máte možnost hravou formou vytvořit v dětech vztah k penězům.
eurové mince
Peníze z hračkářství také udělají službu
V hračkářstvích nebo papírnictvích jsou k dostání peníze, které věrně imitují ty skutečné. Báječně dětem poslouží pro zábavu.

Jak si hrát s penězi?
Nedělejte to dětem zbytečně složité zejména pokud patří mezi předškoláky. Pro začátek naučte děti pojmenovat správně všechny typy bankovek a mincí, pokud dítě uhádne může si peníz prozatím nechat. Když dítě dokáže poznat druhy peněz můžete jeho nově nabité znalosti uplatnit v praxi a tím že si budete hrát na obchod a prodávat třeba plyšáky, autíčka nebo knížky.

Tak trochu jiná hra
Dříve či později se dítě které si hraje s penězi začne zajímat o to kolik by si toho koupilo za tolik a tolik peněz. Vy pak podle hodnoty můžete dětem říkat po pravdě kolik se toho dá za určitou sumu pořídit. Tato metoda naučí děti znát hodnotu peněz a najednou zjistí že není papírek jako papírek a za každý se dá pořídit něco jiného.
polské bankovky
Zábava především
Myslete při hraní na to, že jde o to strávit zábavně čas s dětmi a vytvořit v nich vztah a představu o penězích. Sami nejlépe poznáte, jestli tento typ hry dítě baví, pokud ne je na vás zamyslet se a najít takový typ hry s penězi který bude bavit. Každý je jiný a co se líbí jednomu nemusí se líbit druhému.