Začátky nejsou snadné

Posted on Posted inNezařazené


Začít podnikat není vůbec snadné, to potvrdí každý, kdo to vyzkoušel. Musíte ovládat svou profesi podstatně lépe než ostatní. Což ovšem není zdaleka vše. Je zapotřebí získat klientelu, což je často to úplně nejtěžší. Podnikatel musí z logiky věci být tedy velmi extrovertní bytostí, případně musí mít kvalitního manažera, který dokáže klientelu získat za něj. Také musí najít vhodné prostory. Také se musí vyznat v personálních záležitostech, protože agenda se zaměstnanci a brigádníky vůbec není snadná. Musí se umět porvat s náročnou administrativou, rozumět Obchodnímu i Občanskému zákoníku a v neposlední řadě musí být zdatný účetní. Přesto se bez kvalitního účetního pravděpodobně neobejde. Daňové přiznání není žádná maličkost a také personální účetnictví není snadné.
 mladík s notebookem na gauči

Účetní a virtuální asistentka

Účetního nemusíte samozřejmě zaměstnávat. Můžete si platit jeho služby. Většina účetních, kteří vedou agendu malým a středním firmám pracují na OSVČ a jejich služby si najímáte za určitý měsíční paušál.
Samozřejmě ze začátku podnikatel šetří, co to jen jde a má snahu najít si toho nejlevnějšího účetního. Ovšem to není nutně to nejlepší řešení. Kvalitní účetní je k nezaplacení. Nerozumí jen účetnictví, ale také zákonům a v neposlední řadě dokáže poradit se smlouvami a podobně. Mnoho starostí dokáže vyřešit za Vás a Vy se už nemusíte o nic starat a můžete žít jen pro firmu.
Podobně je to dnes také se sekretářkou. Kdo by chtěl platit sekretářku, zvláště když místo osmihodinové pracovní doby, ve skutečnosti odpracují třeba čtyři hodiny.
sluchátka na ipodu
Je možné si najmout virtuální asistentku, která si nechá zaplatit jen za reálnou práci. Je to výhodné nejen pro Vás, ale také pro ženy, které se této práci mohou věnovat třeba i z pohodlí svého domova.
Je důležité sledovat moderní trendy, které Vám šetří čas a také peníze.