Nebojte se netradičního bydlení

Sehnat v dnešní době vlastní bydlení se může stát nadlidským úsilím. Stoupající ceny nemovitostí nám situaci notně stěžují. Zvlášť ve velkých městech je pořízení bydlení složité. Jestli toužíte po vlastním domě a nemáte investice na stavbu zděného domu, zvažte jiné alternativy. Zděný dům je sice bytelnější než domy z jiných materiálů, ale to jim na kvalitě neubírá.
chalupa u lesa.jpg
Nejlevnějším řešením jsou bezesporu mobilní domy .
Splňují plnohodnotné trvalé bydlení.
Jejich pořizovací cena je přijatelná. Některé menší modely můžete pořídit již od šesti set tisíc. Pokud disponujete vlastním pozemkem, bydlení pořídíte za relativně slušnou cenu. U mobilních domů můžete získat popisné číslo. Domy jsou nízkoenergetické a dají se usadit přímo na základovou desku. Od klasického rodinného domu budou téměř k nerozeznání.
mokrá příjezdová cesta.jpg
Další alternativou zděného domu bude montovaná dřevostavba. U těchto domů je pořizovací cena, také přijatelná. Velkou výhodou je, že rozhodnete-li se pro mobilní dům nebo montovanou dřevostavbu, budete bydlet ve vlastním již do tří měsíců. Montované dřevostavby se rozlohou bydlení vyrovnají klasickým rodinným domům. Jejich výhodou jsou dobré izolační vlastnosti a nízké provozní náklady.
Jestli jsou mezi vámi opravdoví dobrodruzi a obě výše uvedená bydlení se vám zdají naprosto fádní, můžete zkusit bydlení na lodi. Celoročně obyvatelné lodi nejsou zas, až tak výjimečné, jak by se mohlo zdát. Je pravda, že úplně standardní bydlení to není, ale obydlené hausbóty zakotvené v přístavech občas vidět můžete. Jsou vybaveny teplou vodou, elektřinou i vytápěním.
Bydlení na lodi je určitě romantické, ale i přes veškeré potřebné vybavení, rozhodně není pro každého. Nenechte se také mýlit tím, že loď si můžete zakotvit, kde chcete a zadarmo. Ani u tohoto bydlení se nevyhnete různým povolením a platbám.