Někdy je to všechno naopak

Posted on Posted inNezařazené

Často si říkáte, že film, který si chystáte pustit, bude naprosto nabitý a bude vás bavit. Mezitím vás zklame už jen v prvním dějství. Tak to ale všechno chodí. Nikdy není dobré spoléhat se na to, že snímek s rádoby hlubokým názvem a hlubokým dějem a myšlenkou bude skutečně hluboký. Někdy chceme jenom vidět prostou komedii, někdy si slibujeme opravdový zážitek od našeho sledování. Je proto nesmírně důležité, abychom byli obezřetní, co přesně chceme vidět. Není nic horšího, než když vás film nudí. Natož potom ten, který jste si pustili doma.
pražená kukuřice

Deep filmy

Spousta filmů se domnívá, že narazila na zlatou žílu. Že mají něco extra, něco co tu ještě nebylo. Neotřelé, hluboké, prozíravé. Málokterý film ale dokáže tak brilantně prodat jedinečnou myšlenku, aby to zaujalo fajnšmekra i lajka. Proto vám tu házíme několik tipů na skvělé filmy, které si určitě pusťte, jakmile dočtete tento článek.
 
1)      Atlas mraků
Z dílny režisérů Matrix vzešla tato filmová adaptace stejnojmenné knihy, která se snaží věrně zachytit její hluboký filosofický podklad, pro který si kniha získala miliony fanoušků po celém světě. Propojení minulosti a budoucnosti, propletení lidského osudu. To všechno jde ve filmu vidět a nejsou to jen herecké výkony, které posouvají film dále, ale také jedinečné zpracování.
 
2)      Old boy
Stará klasika, která nikdy neomrzí. Kromě několika chytrých scén tam legenda korejského filmu skutečně zachytila opravdovou hloubku lidského bytí. Na necelých dvou hodinách a půl se tak divák dokáže doslova potopit do děje. Není to jenom naprosto mistrovské zpracování stejnojmenné knižní japonské předlohy, ale především také impozantní výkon hlavní herecké postavy.
 filmový pás
3)      Fontána
Surrealistické pojetí knižní předlohy vyústilo v jeden největší a nejlepší snímek všech dob. Pokud hledáte skutečně film, kde si každý najde něco, tak je to právě fontána. Nádherně vizuálně zpracované dílo, které je doplněno o řadu skvělých hereckých obsazení.
 
4)      Harakiri
Tentokráte samurajský film, který určitě neskončil jenom u tasených mečů. Skutečně hluboký snímek, který vás pohne ze židle o bezradnosti lidského konání a neštěstí.