Včas připraveni na zimu

Posted on Posted inNezařazené


Už několik dnů by mělo mít každé vozidlo zimní pneumatiky. Počasí je nepředvídatelné a na předpověď počasí se spolehnout nedá, určitě není nic příjemného, když vás na letních kolech zastihne namrzlá vozovka nebo sníh.
panáček na pneumatikách


Před samotným přezutím je také důležité zkontrolovat stav zimních pneumatik, nic nevydrží věčně a plášť by neměl být v žádném případě sjetý. Pokud využijete služeb autoservisů, jistě vás na tento nedostatek upozorní, pokud přezouváte sami, pak se nespokojte s tím, že jednu sezónu to ještě nějak odjezdíte na sjetých kolech. Riskovat nejen své zdraví, ale i ostatních, za to určitě nestojí.
kolo a sněhové řetězy


Pneumatiky mají dánu únosnost, jestliže jste majitelem těžšího vozu, pak byste měli mít pláště k tomu určené, i když si za ně připlatíte, oproti těm běžným jsou dražší, ale v tomto případě není nejšťastnější variantou snažit se ušetřit.


Pokud se ocitnete na místě značeném „zimní výbava“, vždy musí mít váš vůz zimní pneumatiky, a to v dobré kvalitě. Čím horší kvalita, tím větší riziko nehody, neboť automobil má delší brzdnou dráhu. Jeden milimetr odpovídá zhruba prodloužení brzdné dráhy o deset procent, což není zrovna málo.


Nákup nových zimních pneumatik je třeba zvážit zhruba tak po čtyřech letech používání, samozřejmě záleží na tom, kolik kilometrů najezdíte, tato doba tedy může být jak kratší, tak i delší.


Kromě kvalitních zimních pneumatik je také dobré dbát na jejich kvalitní výměnu. Čím výraznější dezén, tím je pneumatika kvalitnější. Pokud uvažujete o koupi nových, vybírejte mezi osvědčenými výrobci.


Riskování na silnici se rozhodně nevyplatí, štěstí je, pokud nedojde k dopravní nehodě, i tak se ale může prodražit při kontrole vozidla příslušníky policie. Pokud už k nehodě dojde a prokáže se, že příčinou bylo nekvalitní přezutí, pak toto zohlední i pojišťovna při vyplácení pojistného plnění.


Přezouvejte tedy včas a kvalitně.