Nové bydlení

Posted on Posted inSlužby

Nové bydlení si hledají zejména mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit nebo založit rodinu a současný stav jim již nevyhovuje. Prostě chtějí bydlet ve svém. Pokud i vy patříte mezi takové jedince a zároveň jste se rozhodli pro radikálnější změnu, která souvisí se stavbou nového domu, čeká vás nějaký ten čas běháním po úřadech, sháněním materiálů, a hlavně hledáním vhodné stavební firmy, která by vám dům postavila, pokud jste se nerozhodli pro stavbu svépomocí. Každá taková stavba obnáší i jistá rizika. Proto je dobré si před plánovanou stavbou řádně vše promyslet a nechat si odbornou firmou vypracovat nejen projektovou dokumentaci, ale i výkaz výměr a následně položkový rozpočet.

Přehled je nutný

Každý, kdo se rozhodne postavit si svůj vlastní domek, chce mít stavbu hotovou co nejdříve. Stavba rodinného nebo jakéhokoli jiného domu má ale svá pravidla, která se musí dodržet a nelze je obejít. Kromě různých úředních záležitostí na každého stavitele čeká to nejhlavnější, a tím je výběr stavební firmy a popřípadě řemeslníků. Než si takovou firmu začnete hledat, musíte vědět, co všechno bude stavba domu obnášet. Měli byste mít přehled nad veškerými stavebními i řemeslnými pracemi a taktéž nad dodaným materiálem.

Při výběru stavební firmy buďte obezřetní

Stavba domu na klíč vám ušetří spoustu času a vaší dřiny. Na druhou stranu vás zase čeká nelehký úkol, a tím je výběr stavební firmy, která by vám váš vysněný dům postavila. Ne každá taková firma realizuje své zakázky zodpovědně a v rozumných cenách. Podkladem pro kontrolu finančních nákladů a výběru zhotovitele stavby vám bude položkový rozpočet stavebních prací, který obsahuje veškeré stavební i řemeslné práce včetně dodávek materiálu s jejich cenami. A pokud budete potřebovat hypotéku, poslouží vám i v tomto případě.