Základem příjemné a útulné moderní domácnosti je kvalitní podlaha

V dnešní moderní době se každý snaží mít interiér své domácnosti vybaven nejen funkčním, ale hlavně kvalitním a moderním vybavením a všechno se snaží sladit a přizpůsobit, aby celkový dojem z každé místnosti byl naprosto dokonalý. Snažíme se tedy mít příjemný, útulný a přitom moderní domov.

Když stavíte nový dům, tak začínáte od základů a když tedy vybavujete dům či byt, tak byste měli začít tak zvaně od podlahy. V této době přichází do velké obliby vinylové plovoucí podlahy, které se díky kvalitním materiálů použitých při jejich výrobě mohou stát nejen velmi moderním, ale také příjemným doplňkem Vašeho bydlení. A právě tento vysoce kvalitní produkt najdete u nás za velmi výhodných cenových podmínek.

Při výběru vinylové podlahy je potřeba se rozhodovat podle mnoha důležitých parametrů. V prvé řadě je důležité se rozhodnout, jestli chcete mít tuto podlahu lepenou nebo se zaklikávacím systémem. Oba druhy provedení mají své velké výhody a oba lze použít na podlahové vytápění.

Každopádně instalace lepené vinylové podlahy je poněkud náročnější a to hlavně kvůli vyšším požadavkům na rovnost podkladu, který je potřeba před pokládkou upravit. Jinak s lepením si poradí i trochu zručnější kutil nebo tuto práci můžete zadat firmě, která se této činnosti věnuje.

Pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu se zaklikávacím systémem, zaručeně ušetříte za betonový podklad, který v tomto případě není nutný, i když doporučujeme pod tento typ pokládky vložit podložku, která navíc ještě snižuje kročejový hluk a navíc instalovat tento druh podlahy zaručeně zvládnete i sami, protože není nutné žádné speciální nářadí, není potřeba žádného lepidla či jiného materiálu ke spojení, ke zkrácení lamel na požadovanou délku Vám postačí obyčejný zalamovací nůž, kterým lamelu naříznete a přebytečnou část odlomíte, přičemž nevzniká žádný odpad, jako je prach či piliny.
Jak již bylo řečeno, při výběru kvalitní vinylové podlahy musíte zohlednit více parametrů, takže nezapomeňte také vybrat správnou celkovou tloušťku lamel, jejich tloušťka totiž ovlivňuje zviditelnění nerovností podkladu a samozřejmě tloušťku nášlapné vrstvy, kterou byste měli zvolit v závislosti na tom, do které místnosti chcete vybranou podlahu umístit.

U nás pro Vás máme opravdu obrovský výběr nejrůznější dekorů, odstínů barev a vzorů v té nejvyšší kvalitě a za opravdu velmi příznivých cenových podmínek. Také pro Vás máme přichystanou velkou nabídku soklových a přechodových lišt a doplňků k instalaci lepené i nelepené vinylové podlahy.