Proč má Chorvatsko reality na prodej za tak nízké ceny?

Posted on Posted inWeb

Kdo by netoužil mít dům u moře? Z nejrůznějších filmů známe scény, kdy se hlavní hrdina či hrdinka probudí, přejde k oknu a vidí nádherný výhled na rozlehlou modrou vodní plochu. A v té chvíli si přejeme být na jeho či jejím místě. Mnozí z nás se pak pokusí tento sen uskutečnit a koupit si domek například v oblíbené destinaci Čechů, v Chorvatsku. A je pravdou, že Chorvatsko reality na prodej má, a že je možné je koupit i od nás, z České republiky. Navíc ceny nejsou ani zdale http://www.oselin.cz/obec-92/informace-o-obci-a-jejim-okoli/ ka tak vysoké, jak by současná situace na trhu nemovitostí napovídala.

vysněný výhled z okna

Zde je však něco, co mnoho lidí podceňuje. Většina je ráda, že mohou sehnat svůj vysněný dům, kde by mohli například trávit léto, poměrně levně. Příliš je však už nezajímá, co je příčinou této relativně nízké ceny. Přitom i ona má svůj důvod. Tím hlavním je to, že především mladí lidé odchází bydlet a pracovat do měst, někdy dokonce i do zahraničí. Když tedy rodiče zemřou a oni dům zdědí, je pro ně zbytečnou přítěží a chtějí se jej zbavit. Proč ale odchází z tak krásného prostředí?

Jednoduše proto, že zde mimo sezónu prakticky není možné sehnat práci. A i v sezóně to není zrovna nejjednodušší, neboť jsou zcela závislí na turistech a na tom, kolik jich k nim přijede. To možná vyhovovalo starším lidem, avšak v současnosti mladí touží po stabilnějším a lépe placeném zaměstnání. Proto se pobřežní oblasti v Chorvatsku po konci turistické sezóny prakticky vylidní. A proto je zde také tolik domků na prodej.

domek přímo na pobřeží

Dalším problémem, se kterým mnoho lidí nepočítá, je fakt, že tyto domy nemusí být zrovna v nejlepším stavu. Mnohdy totiž byly předtím zanedbávány a byly prováděny jen ty nejnutnější opravy. Pokud jej tedy chceme učinit skutečně pohodlným, bude nás to stát další peníze. Koupit si domek na pobřeží tedy rozhodně není tak výhodná investice, jak se na první pohled zdá. Proto, pokud počítáte cenu, je dobré do ní zahrnout i toto vše. Pak nebudete nepříjemně překvapeni.