Senioři a internet

Posted on Posted inNezařazené

V dnešní době se často setkáváme čím dál tím více s tím, že dnešní senioři v čím dál tím větší míře využívají internet. Jestli si myslíte, že tomu tak není, protože nejsou schopni se přizpůsobit moderní technice, pak vás vyvedeme z omylu. V dnešní době velmi stoupá procentuální zastoupení seniorů na internetu.
Ano, sice jako nejvyužívanější se u téhle věkové kategorie stává televize ale počítače či dotykové telefony jsou hned v zápětí za ní.
Dnešní senioři chtějí být většinou aktivní a jít s dobou. Někteří rádi cestují nebo rádi objevují či zkouší nové věci.

ruce

Mezi velmi oblíbené činnosti právě seniorů na internetu patří počasí, zpravodajství či dokonce i sociální sítě jako je například Facebook. Dokonce více jak 50% procent osob starších 50 let jej využívá. Hlavním důvodem, proč se starší lidé registrují právě na sociální sítě je to, aby byli nějakým způsobem v kontaktu se svými dětmi či vnoučaty a mohli je kromě kontaktu také kontrolovat.
Na druhou stranu spousta lidí právě z této generace se bojí toho, že by se už počítač ovládat nenaučili a tak dají přednost raději křížovkám. Není to ale nic složitého a základy se dají jednoduše vysvětlit, popřípadě naučit. Existují dokonce i kurzy, kde vás právě s počítači mnohé naučí.

Co je ale velmi důležité je to, že předtím, než například váš dědeček vyrazí na internet
je nutné, aby se dozvěděl o různých hrozbách, kterým musíme nějakým způsobem čelit.
Jedná se například o viry, spamy nebo podvodné emaily. Je opravdu nutné seniory na tyhle hrozby upozornit, aby nedošlo k opravdu závažné a nedobré situaci.

brýle

Zajímavostí je, že v České republice ve větší míře využívají internet spíše muži než ženy.
U nás je využívání internetu u seniorů v opravdu velké míře a například ani v USA není procentuální zastoupení tak obrovské.
Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, pak neváhejte navštívit .