Cestování po jižní Moravě: od údolí k horám

Posted on Posted inNezařazené

§  Hrady
§  Zámky
§  Zříceniny
§  Přehrady
§  Sjízdné řeky
§  Kempy
§  Hory
§  Lesy

park


To všechno vám nabízí oblast jižní Moravy zvaná Podyjí. Poznejte neopakovatelné přírodní scenérie a bohatou historii této části republiky a vydejte se po stopách českých hradů a zámků. Obzvláště krásný je Vranov nad Dyjí, který je centrem místní kultury, zábavy i historie. V létě se zde pořádá mnoho kulturních akcí.

Národní park Podyjí
Jedná se o zelené pahorky a nížiny, které přímo volají po tom, abyste je blíže prozkoumali. Pěšky, na kolech, na bruslích, na skateboardech. Všechno je v Podyjí možné. Pokud jste spíše romantikové, poradíme vám projížďky loďkou po Vranovské přehradě. Pokud vás láká adrenalin, vydejte se na rafty na v létě sjízdnou Dyji. Vranovská přehrada je také skvělá ke koupání a mnohým vodním sportům.

Vranov nad Dyjí
Město se nachází jenom hodinu cesty autem od Brna. Můžete vyjet na jednodenní výlet, nebo zde strávit celou dovolenou a vyjíždět odtud na různé lokální výlety. Je tu stále co dělat. Můžete se usadit v kempu nebo v penzionu, ale také v hotelu, pokud si přejete větší komfort. Přehrada je odtud vzdálená jenom pár stovek metrů, takže si tu můžete užít perfektní letní dovolenou. Můžete vyrazit k baroknímu zámku na skalách, ke kterému musíte dojít pěšky,

Co všechno nabízí Vranovská přehrada?


–          Vodní fotbal
–          Volejbal
–          Vodní trampolína
–          Skluzavky a tobogány
–          Zorbing
–          Písčitá pláž
–          Rybolov
–          Šlapadla  

hradPokud se chcete vydat na výlety okolo Vranova, doporučujeme hrad Bítov. Ten se nachází asi dvacet minut jízdy automobilem od Vranova. Od parkoviště k hradu je to krásná procházka lesem, který je dlouhá asi kilometr. Nic, co byste za půl hodiny i s dětmi nezvládli.
Vydejte se i do Rakous – hranice s našim jižním sousedem jsou odtud jenom pár desítek kilometrů. Využijte toho a navštivte Vídeň.