Správný monitor je důležitý

Posted on Posted inNezařazené

Pokud máte pocit, že vám již váš starý monitor u počítače přestává stačit, určitě na tom něco bude. Ze špatně zvoleného monitoru vás můžou nejen bolet oči, což by mohlo vést až k nepříjemným zdravotním komplikacím, ale odrazí se na něm i váš pracovní výkon a kvalita vykonané práce. Proto při výběru nového monitoru postupujte zodpovědně, abyste si vybrali takový model, který vám bude skvěle vyhovovat.
medvídek u monitoru
Co nové monitory nabízejí
· kvalitnější obraz
· větší zobrazovací prostor
· bohatší výbavu
· ochranu pro oči
· přednastavené obrazové režimy
· automatickou úpravu jasu a kontrastu
· redukci vyzařování modrého světla
· nízkou spotřebu energie

Vývoj monitorů neustále pádí kupředu, a tak se na trhu objevují nové a nové nabídky. Prohnuté tvary, ostrý obraz, vysoké rozlišení, či displej, který vám sám obraz zvětšuje, již není ničím novým, co by vás mohlo ohromit.
Nejen při kancelářských pracích, při jemném ladění grafické úpravy dat či při surfování po internetu, ale také pro hraní her i prohlížení fotografií je výběr správného nového monitoru důležitý. Proto byste si měli řádně uvědomit, k čemu ho budete především používat. Důraz by se neměl klást jen na důležité výkonnostní parametry, ale také na ergonomické požadavky, neboť se na monitoru zobrazují veškeré vizuální informace.
graf na obrazovce
Kvalitní monitor nemusí vždy znamenat vysokou cenu. V nabídce je řada výrobků, které se dají pořídit za slušnou cenu, a přesto splňují veškeré požadavky zájemců. Elegantní jsou tenké okraje displeje i okraje v rovině monitoru, i když se může stát, že nemáte možnost výškového nastavení. Rozlišení však často bývá vysoké, a tak uspokojí nejednoho uživatele.
Až si nový monitor přivezete domů, nezapomeňte, že by na vašem pracovním stole měl být umístěn tak, abyste měli horní okraj obrazovky ve výšce vašich očí, a nemuseli jste se na něj dívat šikmo dolů, což je pro vaše oči velmi namáhavé. Nezapomeňte, že správně zvolený monitor uleví vašim očím, ale také zrychlí vaši práci.