V žádné zemi je nežije dobře

Posted on Posted inEkonomika

Kdo je nejchudší země v celé Evropské Unii? Každý jistě ví že se život ve všech zemích je naprosto odlišný. A v žádné zemi se nežije stejně. Ale jak každý ví, pokud chce někdo žít tzv. normální život není nemožné ho získat ale vždy se pro to musí něco udělat. Jak jistě víte země se liší především rozdílnou ekonomikou. Samotní lidé se však liší pouze tím kolik vydělávají někdo prostě vydělává více a někdo zase méně, někdo se má dobře a někdo zase blbě. Tak to prostě v životě chodí. nejbohatší rodiny najdeme hlavně ve státu jako je například Dánsko, Každý obyvatel Dánska by měl v přepočtu všech příjmů a služeb vydělávat zhruba 1,32 milionu dánských korun.

Evropská unie

Což je v přepočtu na české koruny přibližně nějakých čtyři a půl milionu korun. A to už není opravdu zrovna malá částka. Mnozí tvrdí že si obyvatelé Dánka žijí jako v peřince a proto se můžeme setkat hnedka s několika případy kdy se naši obyvatelé přestěhují tzv. za lepším zrovna do již zmíněného Dánska. Ale i celé tyto výdělky v Dánsku mají malou chybičku a tou je to že Dánsko jako takové bylo v loňském roce považováno za nejzadluženější zemí v celém EU. Mezi další takové země patří například Holandsko, Německo, Itálie, Rakousku, Francie a další.

EU kasička

A Jak jsme na tom my jakožto Česká republika ? My jsme samozřejmě skoro vůbec nezabodovali a to protože z našich cca 650 000 Kč nám po odečtu služeb zůstává pouhých 240 000 Kč. A to je oproti ostatním zemím dost málo. Jediné pozitivum tohoto faktu je že stejně jsme se nedostali na první místo protože nás předběhli země jako je například : Slovensko, Polsko, Rumuni a další. tyto země jsou v celém tomto žebříčku ještě chudší než samotná Česká republika. Takže jak už jsme si mohli povšimnout ne všude se žije stejně protože někdo je na to hůře a někdo lépe.Takže my jakožto občané ČR můžeme pouze jenom doufat že se nedostaneme na poslední nebo první místo v tabulce nejchudší země v celém EU.