Vybíráme zahradní nábytek

Možností zahradního nábytku je mnoho, některý vydrží na věčné časy, jiný ne, ale je o to levnější. Jaký si vybrat? Záleží opravdu jen na Vás. My se ale podíváme na různé typy, třeba Vám to pomůže v rozhodování.
Dřevěný zahradní nábytek
Zahradní lavičky
Pokud máte jen zájem o místo, kde se posadíte a budete relaxovat, bez toho, abyste popíjeli či jedli, stačí Vám zajisté jen zahradní lavička. Zde na materiálu a penězích nešetřete. Přeci jen, na zahradní lavičku se může usadit více lidí, proto musí být odolnější. Vybírejte nejlépe dřevěné s kovovými nohami. Taková lavička vydrží desítky let a navíc se jednotlivá dřevěná prkénka mohou měnit, pokud se opotřebí a zničí.
Plastový stůl a židle
Snad nejlevnější varianta zahradního nábytku. Pokud se Vám nechce investovat závratné sumy do něčeho, co stejně nepoužíváte denně, je plastový zahradní nábytek dobrá volba. Počítejte ale s tím, že častou manipulací se může poškodit a odřít. Plastový nábytek má jeden zásadní problém. Nevydrží na věky. Ve chvíli, kdy jej budete nechávat venku napospas slunci, dešti a větru, začne se pomalu ale jistě rozpadat. Neklamným znakem takového rozpadání jsou jakoby odřené plochy na onom kusu nábytku. V těchto místech je oslaben a například při opření se o židli může v těchto místech prasknout. Pak už zbývá jen vyhození a zakoupení nového kusu.
Zahradní nábytek
Dřevěný zahradní nábytek
Jedna z dražších variant zahradního nábytku, která ale většinou vydrží několik desítek let. Musíte o něj samozřejmě dostatečně pečovat, schovávat jej před deštěm a sněhem. Nicméně jej můžete kdykoliv znovu natřít, opravit či upravit. Pak záleží jen na Vašem kutilském umu.
Kovový zahradní nábytek
Sedět na něčem chladném? Na kovu? Ne, není to divné a nepříjemné. Čistě kovový nábytek je natřen vždy vrstvou laku, která omezí onu chladnost kovu. Tento nábytek je téměř nezničitelný. Speciální povrchová úprava zamezí zreznutí a korodování materiálu. Nemůže se tak stát, že se opřete a židli zničíte. Nevýhodou je poměrně vysoká pořizovací cena. Na internetu naleznete i levnější kovový zahradní nábytek, ale může se stát, že nebude zrovna moc kvalitní.
Vybírejte tedy s rozmyslem a s myšlenkou na to, na co vše budete nábytek používat a jak často.