Vybavte si domov rostlinami

Posted on Posted inNezařazené

Vytvořit v domácnosti atmosféru, kde se budete cítit všichni dobře, je jedním z nejtěžších úkolů. Proto je dobré vybavit si jednotlivé pokoje podle vlastních představ. A k tomu mimo jiné patří i rozličné rostliny, na které byste neměli zapomínat. Nejen, že vás dokáží propojit v dnešním přetechnizovaném světě s přírodou, ale navíc fungují i jako estetické doplňky. Disponují však ještě jednou podstatnou vlastností, která je možná ještě důležitější než ty předchozí – čistí vzduch od různých zplodin a jedů.
Možná si myslíte, že u vás doma žádné jedy v ovzduší rozhodně nejsou, ovšem to jste na omylu. Najdou se prakticky všude, kde je nábytek nebo se používají různé chemikálie.
starý stolek
Tím samozřejmě nejsou myšleny žádné vědecké pokusy, ale třeba takové normálnosti jako je lakování nehtů, barvení modelů letadla nebo obyčejná práce s lepidlem. Tyto jedy ovšem vždy dokonale nevyvětráte, takže se drží u vás doma. Navíc, pokud bydlíte ve městě, větrání také není úplně tím pravým ořechovým, jelikož hlavně ve větších aglomeracích je ve vzduchu různých škodlivých látek více než dost. A právě z tohoto důvodu je dobré mít doma pár rostlinek, které vám mohou vzduch v domácnosti důkladně pročistit. A jakže tento systém vlastně funguje?
kulatý stolek
Je to velice jednoduché. Aby rostliny mohly normálně fungovat a prosperovat, je nutné, aby vstřebávaly dostatečné množství uhlíku. Ten si samozřejmě ponejvíce berou ze vzduchu, ale pokud jsou situovány na místech, kde se v ovzduší nachází rozličné toxické látky typu benzen, jsou schopny extrahovat uhlík i z nich. A to i více než dvě třetiny, což je obdivuhodný výkon. Je tedy dobré mít alespoň jednu rostlinu v pokoji. Ve velkých místnostech to chce buďto větší počet rostlin nebo si pořídit něco většího, například palmu. Takto své domácí ovzduší zbavíte efektivně všech jedů, nebo alespoň jejich valné většiny.