Zářivý úsměv

Posted on Posted inZboží

Zubní kartáček je nezbytnou součástí naší osobní hygieny. Někteří z nás nedají dopustit na klasický, jiní dávají přednost elektronickému. Ty manuální se vyrábějí v nespočetném množství druhů, barev, velikostí, tvarů rukojeti i samotné čistící hlavy. Nejsou vždy jen plastové. I tohoto zboží se dotýká, i když zatím spíše okrajově, používání materiálů rozložitelných biologicky. Důležitým faktorem, který ovlivňuje koupi, je také tvrdost a hustota štětin. Samozřejmě platí, že k zdárnému vyčištění našeho chrupu je zapotřebí nejen kvalitního kartáčku, ale i správná technika a délka čištění. Odborníci již léta hovoří o optimálních dvou minutách. Tato doba by měla zaručit dostačující hygienu našim zubům věnovanou. Pohyby by měly býti krouživé a s přiměřeným tlakem.

zubní kartáček s pastou - detail

Pokud se nechcete s kroužením namáhat, můžete ho přenechat stroji. Na trhu jsou výrobky zajišťující opravdu důkladné vyčištění, kterého ručně dosáhnete jen            stěží. Na druhou stranu elektronický přístroj není nezbytně nutný, minimálně pro někoho.

Druhy technologií k hygieně chrupu určených rozlišujeme dvě.

Oscilačně rotační:

Jak z názvu vyplývá, fungují na základě rotace. Půlrotační pohyb stírá plak rozbíjený pulzováním. Kombinace těchto pohybů výrobci označují jako 3D technologii. Vyznačuje se vysokou efektivitou, nicméně pro jedince s citlivými dásněmi může představovat problém.
elektronický zubní kartáček

Sonická:

Tito pomocníci k svému účelu využívají sonických vibrací. Nejde o nic jiného, než že štětiny kmitají vysokou rychlostí. Pohyb je podobný jako při použití starého dobrého manuálního kartáčku, avšak mnohonásobně rychlejší. Dochází tak k cirkulaci tekutin v ústech, tedy vody a zubní pasty. Tato varianta péče šetří osoby s citlivějšími dásněmi.

 

Oba druhy jsou nabízeny i s dodatečnými užitečnými funkcemi. Patří mezi ně například signalizace, která upozorňuje na délku úkonu. Velice šikovnou „vychytávkou“ bývá timer rozdělující celkovou dobu péče na čtyři úseky. Taková funkce zaručuje, že každé části vašeho chrupu budete věnovat stejný čas. Váš úsměv tak bude zářit jako z reklamy.