Záznam v registru u žádosti o půjčku vadit nemusí

Posted on Posted inNezařazené

Třeba se právě i vám stalo to, že jste se vydali žádat o půjčku do banky, kde vám k vašemu velikému překvapení sdělili, že vám žádnou půjčku nedají, protože máte záznam v registru. Ano, i něco takového se u nás člověku může stát! Můžete mít záznam v registru, aniž byste o tom vůbec věděli. Důvod je ten, že to jediné, v čem vám bude záznam v registru, ať už v tom bankovním anebo nebankovním, v životě překážet, je to, zda máte nárok na půjčku v bance.
domek z papírovky.jpg
Takže vlastně buďme rádi, že to tak je, a že nám takový záznam v registru neovlivňuje i jiné věci v životě, tím spíše, že po jeho získání jej můžete nechat vymazat nejdříve až za pět let. Přitom přijít k záznamu v registru není žádné velké umění. Stačí jedna opožděná platba za cokoli, nejčastěji za telefon, za energie anebo za zdravotní či sociální pojištění, a záznam v registru, který vám bude komplikovat žádost o půjčku, je na světě.
peněženka, karty a peníze.jpg

Jenže co naplat, když takovou půjčku nutně potřebujete?

Dříve to mohl být opravdu velký problém, především pro podnikatele. Ale dnes už jsou na finančním trhu vedle klasických bank také nebankovní společnosti, které na záznamy v registru nazírají úplně jinou optikou. Mají totiž pravidla, která se od těch bankovních v ledasčem liší. Neexistuje zde přímá úměrnost mezi tím, že když máte záznam, tak nemůžete mít půjčku. Jde spíše o to, z jakých důvodů jste tento záznam v registru získali. A pokud se jednalo o nějakou drobnou nedbalost či o nedopatření, tak vám v nebankovní společnosti nabídnou nebankovní hypotéku bez registru, díky které můžete mít potřebné peníze během několika dní doma. A pokud se vám náhodou zdají úroky u nebankovní půjčky příliš vysoké, tak stačí počkat, až váš záznam z registru zmizí a svou půjčku můžete refinancovat, třeba v klasické bance nějakou běžnou bankovní půjčkou. Díky nebankovním půjčkám je tak pro mnoho lidí život příjemnější, než býval.