Jaký make-up po padesátce?

Posted on Posted inNezařazené

Když se líčí dvacetiletá dívka, většinou potřebuje jen podtrhnout své přednosti. Když ten samý úkon provádí zralá žena, potřebuje k tomu ještě zakrýt vrásky a ostatní nedostatky. Nikomu pleť nemládne, ale to určitě není důvod rezignovat a smířit se s tím. První zásada, která by měla u starší ženy platit – rozhodněto s líčením nepřehánět. Dobré je používání tekutějších podkladových tónovacích krémů i make-upů. Když je make-up příliš hutný, spíše vrásky zvýrazní. Make-upem se totiž vyplní a jsou více vidět.  Další důležitá okolnost – je potřeba zdravá a dostatečně hydratovaná pleť. Ale to je určitě důležité v každém věku.
kytičkovaná halenka

Pudr nebo tvářenku?

Některé zralé ženy používají na make-up ještě pudr. Podle vizážistek to není úplně dobrý nápad. Pudr by se měl používat opravdu sporadicky a jen na ta nejnutnější místa. Většinou jen na takzvané T-zóny, na kterých se pleť více leskne. Pudr má totiž tu vlastnost, že pleť vysušuje, a to by se žena dostala do začarovaného kruhu. Čemu by se neměla žena vyhýbat? Je to tvářenka. Ta spolehlivě odvede pozornost od známek vyššího věku. Tóny se volí broskvové a jemně růžové. Oční linky jsou vhodné pouze u horního víčka. Na spodním by působily moc tvrdě. Stejně tak jako černý odstín. Je lépe zvolit na horní víčko šedou nebo hnědou barvu tužky. Obočí se upraví do přirozeného tvaru. Rozhodně není vhodné příliš úzké. To by roky jen přidávalo.
svetr s volánem

Rtěnku volte s rozmyslem

A co je naprostou katastrofou u starších žen?
–         Pokud použijí příliš výrazný odstín rtěnky.
Pak totiž vyniknou i zamaskované vrásky na horním rtu. Příliš tmavý odstín rty zase zbytečně zúží, což je určitě také nežádoucí. Rozhodně je dobré se vyhnout módním matným rtěnkám. Pro zralé ženy už se opravdu nehodí. Zásada, která platí pro každý věk – nezapomínat se večer pečlivě odlíčit. Pleť, která je v noci zbytečně zatěžována, stárne mnohem rychleji.