Konec klasickým SIM kartám – zabudované eSIM přichází!

Posted on Posted inNezařazené

SIM karta – malý čip zabudovaný v kousku plastu. Bez nich by telefony nebyly to, k čemu vlastně primárně slouží. To se ale některým z nás zdálo nevýhodné, a proto GSMA, organizace zastupující přes 800 operátorů z celého světa, vynalézá nové technologie, jako je třeba eSIM. Jako jedna z prvních firem využil technologii eSIM Intel ve svém modelu XMMTM7260, u mobilních telefonů to je firma SAMSUNG, která eSIM použila v chytrých hodinkách. Pozadu nezůstal ani Apple, který se již také zapojil do vývoje. Momentálně podporu můžeme nalézt pouze u operátora T-Mobile.
focení mobilem
eSIM funguje na podobném principu, jako SIM karta normální. Jediný rozdíl je v ukládání informací a velikosti. V eSIM nejsou profily pevně dané, lze je tak přepsat, a dokonce mít více profilů najednou. Toto se dá například využít při cestách do zahraničí.

Ztratíte telefon? – To nevadí!

Hlavní výhodu eSIMek můžeme nalézt v převodu informací. Stalo se vám už, že jste někde ztratili telefon, a proto jste si museli pořídit novou SIM za několik set korun a vaše kontakty byly také ty tam? To se vám již nikdy nemusí stát. Přenos informací mezi eSIMkami bude velmi jednoduchý a rychlý, nemusíte se proto bát.
S výměnou operátorů to bude taky hračka! Nebudeme muset čekat na nové eSIM. Bude pouze stačit, když si „založíme“ nové zařízení. Jak jednoduché!
Pokud jste majitel klasické SIM, nemějte ale obavy. Vaši kartu budete moci stále používat. Definitivní přechod od SIM k eSIM se plánuje až na rok 2026. To je ještě dlouhá doba.
simka u mobilu
Nevyřešenou úlohou ovšem zůstává, když se vám telefon kompletně rozbije. V takových případech byla jistě lepší SIM, kdy stačilo kartu pouze vytáhnout a vsunout do jiného zařízení, jak snadné. To se eSIM zatím ještě nepodařilo. eSIM budou jistě další evoluční změnou v komunikaci a určitě to není plán k zahození, stále se ještě máme na co těšit, možná budou takové věci jednou plně automatizované, nikdo neví.