Malajsie láká na kulturní mix

Posted on Posted inNezařazené

Malajsie byla ještě před padesáti lety zaostalou zemědělskou a rybářskou oblastí, která neměla nejmenší šance zaujmout Evropského cestovatele. Dnes je ale všechno jinak. Malajsie patří mezi turisticky nejžádanější anejnavštěvovanější oblasti Malajsie, jelikož opravdu má mnoho co nabídnout.

Jaké jsou výhody této konstituční monarchie?
–          Můžete zde cestovat celý rok, jelikož počasí je tady stále stejně tropické, nustále se zde teplota vzduchu pohybuje okolo dvaceti osmi stupňů celsia, a to i v období dešťů
–          Čisté a bílé písečné pláže bez náplav
–          Tropická vegetace zde většino sahá až do moře
–          Je zde mnoho malých ostrůvků, na něž se můžete vydat během jednoho dne, ale můžete se zde i ubytovat na několik nocí

Jaké malé ostrovy doporučujeme k návštěvě, jelikož je dost dobře možné, že na zdejším pobřeží budete úplně sami?
1.       Redang
2.       Penang
3.       Tioman
4.       Perhentian
5.       Langkawi

Jednou z nejúžasnějších věcí na Malajském pobřeží je to, že se vás místní budou snažit nalákat na nejrůznější exotické zážitky. Jedním z nich je, že vás pozvou na lo´dku, kde vám pomohou si sami chytit rybu, kterou pak před vašimi zraky uvaří. Další z takových turistických lákadel je, že se s vámi vydají na lov krabů. Chytají se do velkých košů na návnadu, a poté je společně s hostem i s celou posádkou vytahují na břeh.
Opice zde kradou!

Vydáte-li se do džungle, mějte se na pozoru před zloději. Ne, nežertujeme – zdejší opice ukradnou všechno, co se jim líbí – včetně vašich telefonů, slunečních brýlí nebo čepic. Ovšem shledáte, že zdejší příroda je nádherná. Uvidíte mnoho vodopádů a překrásných přírodních t§něk, které svádějí ke koupání.

Kuala Lumpur

Tato kosmopolitní a ultramoderní metropole je známá především svou dominantou, kterou jsou dva mrakodrapy, spojené ve výšce více než tři set metrů tunelem z tvrzeného skla. Největší výhodou tohoto státu je, že je zde levně.