Mladé výhonky rostlin jako hit zdravého stravování

Posted on Posted inZboží

Pokud přemýšlíte nad tím, jak obohatit svůj jídelníček, jak do něj zařadit více zeleniny anebo jak vyzrát na zimní období, kdy lidé trpí nedostatkem přirozených vitamínů, tak není nic jednoduššího, než se pustit do klíčení semínek. Uvidíte, že si vás brzy získá.
ředkvičkové klíčky

Počet lidí, kteří se klíčení semínek věnují, stále stoupá. Je to jistě dáno tím, že je to zábavné, snadné, levné, a nic speciálního k tomu nepotřebujete. Tedy s výjimkou vhodné nádoby na klíčení, bez které se sice můžete obejít, ale když si ji koupíte, celý proces tak zjednodušíte na minimum. Volit můžete mezi speciálními miskami anebo sklenicí na klíčení.

Kvalitní semínka – základ vaší budoucí spokojenosti

Ovšem v první řadě si budete muset vybrat ta pravá semínka. Semínka, která se hodí na klíčení, seženete ledaskde. Nemusíte pro ně chodit nikam daleko – stačí zamířit do nejbližší zahradnické prodejny. Ovšem při výběru byste si měli dát dobrý pozor na kvalitu semen, a především na to, zda taková semena nejsou mořená. Jakákoli chemická úprava by vaši úrodu nejen znehodnotila, ale mohla by vás dostat až do nemocnice. Jestliže chcete mít jistotu, že si kupujete jen to nejlepší a vámi zvolená semena jsou pro klíčení ideální – pak zamiřte do specializované prodejny zaměřené právě na pěstování mladých výhonků rostlin. Vyplatí se to i z toho důvodu, že si zde budete moci vybírat z desítek druhů, která byste v běžných zahradnických prodejnách nikdy nenašli. Jedná se jak o naše domácí druhy, tak i o různé cizokrajné speciality, které se řadí k novodobým super potravinám.
klíčky fazolí
Mimo kvality a zdravotní nezávadnosti semen si můžete vybírat i podle velikosti a chuti konečných výhonků anebo třeba podle jejich barev. Brzy zjistíte, které druhy výhonků mají ve vaší kuchyni největší uplatnění a mimo jejich vysoké výživové hodnoty vám přinášejí i prvotřídní chuťové zážitky.